...

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Pirmo reizi līdztekus CSDD "Jauno satiksmes dalībnieku foruma" finālsacensībām notiks pasākums "AKTĪVA UN DROŠA VASARA"!

Piektdien, 20. maijā noslēdzās VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) rīkoto sacensību "Jauno satiksmes dalībnieku forums 2022" 1. kārta, kuras laikā tika noteikti 4 labākie zēni un 4 labākās meitenes katrā no 27 reģionālajām sacensībām visā Latvijā. 2. kārtā - Latvijas fināla sacensībās, kas notiks 1. jūnijā Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, startēs 216 labākie jaunie velobraucēji. No tiem 4 labākie - 2 zēni un 2 meitenes – iekļūs 3. kārtā, t.i., iegūs tiesības pārstāvēt Latviju Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l' Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (The European Traffic Education Contest) Zadarā, Horvātijā 2022. gada 24.-27. septembrī.

Šogad pirmo reizi līdztekus "Jauno satiksmes dalībnieku foruma" finālsacensībām notiks arī pasākums "AKTĪVA UN DROŠA VASARA", kuru varēs apmeklēt ne tikai fināla dalībnieki, bet jebkurš interesents.

CSDD Komunikācijas departamenta Izglītības projektu vadītāja Guna Zvīgule: "Šogad esam padomājuši par īpašām aktivitātēm, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem iegūt zināšanas dažādos drošības jautājumos. Rīgas Motormuzejs stāstīs par satiksmes drošības attīstību no pirmā riteņa izgatavošanas līdz pat mūsdienām. Dažādus uzdevumus un svarīgu informāciju par drošību pie dzelzceļiem nodrošinās Dzelzceļa muzejs. Prasmīgi SIA "Velokurjers" meistaru parādīs un pastāstīs, kā sagatavot velosipēdu pilnīgi drošam braucienam piedzīvojumos. Biedrība "Peldēt droši" stāstīs par drošību pie ūdeņiem. SIA "Rīgas meži" informēs par aktivitātēm pilsētas zaļajos parkos un mežos, kā būt saudzīgam un atbildīgam, dodoties dabā. Ar āķīgiem uzdevumiem ieradīsies arī Valsts Policijas Runcis Rūdis un atraktīvie brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Valmieras. Būs tiešām interesanti, tāpēc aicinām visus ne tikai just līdzi "Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2022" finālistiem, bet piedalīties aktivitātēs arī pašiem."

Jau ziņots, ka CSDD rīko sacensības jaunajiem velosipēdistiem kopš 1993. gada. Šī izglītības projekta mērķis ir paaugstināt bērnu zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos, pirmās palīdzības sniegšanā cietušajam, velosipēdu tehniskā stāvokļa pārbaudes jautājumos, kā arī pilnveidot velosipēdu vadīšanas meistarību, tādējādi mazinot ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros tiek ievainoti vai iet bojā bērni.

Tiekamies 1. jūnijā plkst. 10.00–17.00 Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē!

Lai aktīva un droša 2022. gada vasara! #braucdroši

"Jauno satiksmes dalībnieku forumu 2022" organizē CSDD sadarbībā Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un tas tiek finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" (LTAB) kontā.

Skatīts: 1045