...

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

LATVIJAS JAUNO SATIKSMES DALĪBNIEKU IZLASE – EIROPAS VICEČEMPIONI

24.-27. septembrī Zadarā, Horvātijā norisinājās Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības. 19 komandu konkurencē Latvijas izlase izcīnīja godpilno otro vietu. Par Eiropas čempioniem kļuva Serbijas jaunie velosipēdisti, savukārt trešā vieta – Čehijas komandai.

Latviju 35. Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās pārstāvēja Augusts Sirdevics no Kusas pamatskolas un Baložu vidusskolas skolēni Marta Laine Lāce, Laine Nemiro un Mārtiņš Dombrovskis. Par vietu Latvijas izlasē skolēni cīnījās “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” sacensībās, kas visā Latvijā norisinājās pavasarī, kā arī vairākās Latvijas izlases atlases un sagatavošanas mācībās vasarā. Latvijas izlasi uz Eiropas sacensībām pavadīja arī treneri – Andris Žilko, Eva Jākobsone un Guna Zvīgule.

“Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības tiek organizētas kopš 1986. gada un to mērķis ir attīstīt un veicināt bērnu un jauniešu izglītošanu satiksmes drošības jomā. Kopskaitā 8 posmos jeb stacijās sacensībās tiek pārbaudītas skolēnu zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas drošai dalībai ceļu satiksmē”, akcentē CSDD Izglītības projektu vadītāja Guna Zvīgule.

“Jauno satiksmes dalībnieku forumu 2022” un Latvijas izlases dalību Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās organizē CSDD sadarbībā Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un tas tiek finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

Skatīts: 991