...

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

"JAUNO SATIKSMES DALĪBNIEKU FORUMS 2022"

NO STARTA LĪDZ PJEDESTĀLAM EIROPĀ

 

"Jauno satiksmes dalībnieku forums” ir viens no lielākajiem VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" īstenotajiem izglītības projektiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem Latvijā. Tā mērķis jau teju 30 gadus ir bijis motivēt jaunos un topošos satiksmes dalībniekus apgūt, nostiprināt un pārbaudīt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas drošai dalībai ceļu satiksmē.

Kopš tā pirmsākumiem "Jauno satiksmes dalībnieku forums" veidots kā Vislatvijas jauno satiksmes dalībnieku sacensības un norisinās vairākās kārtās. Pēc vairāku gadu pauzes epidemioloģisku apsvērumu dēļ, šī gada maijā Forums atgriezās ar jaunu sparu, aicinot ikvienu Latvijas skolēnu pieteikties un piedalīties sacensībās.

"Jauno satiksmes dalībnieku foruma" 1. kārtā – reģionālajās sacensībās – startēja vairāk nekā tūkstotis skolēnu no visiem Latvijas reģioniem, lai sacenstos par vietu ne vien Latvijas finālā, bet arī Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku izlasē.

Pašiem vēl nenojaušot, uz starta līnijas Rīgā un Madonā stājās arī tie četri apņēmīgie un zinošie skolēni, kuri Latviju pārstāvēja Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Horvātijā.

 


Baložu vidusskolas skolēni kopā ar treneri Andri Žilko.

 


Kusas pamatskolas skolēni.


Pēc spraigas Latvijas fināla sacensību dienas Rīgā, tika noskaidroti Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku izlases kandidāti. 21 skolēns augusta sākumā devās uz "Lācītēm" Gulbenes novadā, lai turpinātu cīņu par vietu Latvijas izlasē un iespēju pārstāvēt valsti Eiropas sacensībās. Trīs dienu ilgo mācību noslēgumā vairākos pārbaudījumos tika novērtētas jauno velosipēdistu gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās braukšanas iemaņas. Labākie četri – Augusts Sidrevics no Kusas pamatskolas un Marta Laine Lāce, Laine Nemiro un Mārtiņš Dombrovskis no Baložu vidusskolas – iekļuva izlasē!

 

Marta Laine Lāce un Laine Nemiro, "Lācītes".

 


Augusts Sidrevics, "Lācītes".

 


Mārtiņš Dombrovskis, "Lācītes".


Līdz lielajam startam Eiropas sacensībās septembra beigās vēl nepilni divi mēneši – laiks izlases treniņiem un mācībām. Tās aizvadītas Baložu vidusskolā pieredzējušo un vairākkārt Eiropas sacensībās godalgoto treneru Andra Žilko un Evas Jākobsones vadībā. Soli pa solim izlase apguva visu nepieciešamo startam Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās.

Izbraukšana 22. septembra rītā. Priekšā teju divi tūkstoši kilometru līdz Zadarai Horvātijā. Somas bagāžniekā, laba ceļa vēlējumi no pavadītājiem, ričuki kārtīgi nostiprināti līdzvešanai. Vakari brauciena laikā tiek izmantoti sportiski – veikli tiek uzlikta šķēršļu trase, aizsprādzētas ķiveres un visa izlase ir uz velosipēdiem.

 

Treniņš Zagrebā.


Atpūtai un atslodzei – pastaiga pa Zagrebu. Šķiet gan, ka tā īsteni izbaudīt to neizdodas, jo nākamajā dienā sacensības.

 

Latvijas izlase Zagrebā.


Zaton Holiday Resort netālu no Zadaras ierodamies agrā sestdienas pievakarē. Ir laiks gan iekārtoties pagaidu mājās, gan izvingrināt kājas uz velosipēdiem.

 

Zaton Holiday Resort, jaunās ķiverēs pavisam cita treniņa sajūta.


Sacensību diena - 25. septembris - ir klāt! Ilgi gaidīta. Latvijas izlase ir viena no 19 komandām, kas startēja šī gada Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās.

 

Sacensību rīts. Moži un smaidīgi!

 

Gaidot startu, sastapti arī Horvātijas Autokluba (HAK) zebrēni.

 

Višnjik Sports Centre Zadarā viss sagatavots startam.

 

Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības tiek organizētas kopš 1986. gada un to mērķis ir attīstīt un veicināt bērnu un jauniešu izglītošanu satiksmes drošības jomā. Atklājot sacensības, FIA Region I prezidents Tomass Mellers Tomsens (Thomas Møller Thomsen) akcentēja, ka "neatkarīgi no tā, vai esam auto vadītāji, velosipēdisti vai gājēji, piedaloties ceļu satiksmē, svarīgi ir būt gan zinošiem, gan atbildīgiem un cienīt vienam otru". 

 

Uz starta līnijas. Apņēmības pilni.


 

Braukšanas prasmju pārbaudījumi.

 


Braukšanas prasmju pārbaudījumi.

 


Komandas uzdevums - ķiveres dizaina radīšana.

 

Kopskaitā 8 posmos jeb stacijās sacensībās tiek pārbaudītas dalībnieku zināšanas un prasmes. Viņiem ne tikai lieliski jāpārzina ceļu satiksmes noteikumi, jāatpazīst riski ceļu satiksmē un jābūt izciliem velosipēda pavēlniekiem, bet arī jāprot darboties komandā, kopīgi risinot teorētiskus un arī radošus uzdevumus.

 

 

Gaidot rezultātus.

 

Finiša līnija tiek sasniegta agrā pēcpusdienā, tomēr rezultāti vēl jāgaida. Tos gaida visi un nepacietīgi! 


 

Diplomi un medaļas saņemti.

 

Medaļas un diplomi tiek visiem. Mācījušies ir visi. Un visi ir pierādījuši, ka ceļu satiksmē ir pārliecinoši, droši un gudri dalībnieki. Tas arī ir Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensību mērķis – veicināt un attīstīt skolēnu zināšanas satiksmes drošības jomā, audzinot un mācot viņus būt drošiem, pārliecinātiem un cieņpilniem satiksmes dalībniekiem.

 

 

Uz pjedestāla arī 2022. gadā! Priekšplānā HAK prezidents Slavko Tušeks (Slavko Tušek) un FIA Region I prezidents Tomass Mellers Tomsens (Thomas Møller Thomsen).

 

Latvijas izlase finišē uz pjedestāla, iegūstot augsto otro vietu! Eiropas čempioni  Serbijas jaunie velosipēdisti, savukārt trešā vieta – Čehijas komandai.

 

 

 

Latviju 35. Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās pārstāvēja Augusts Sirdevics no Kusas pamatskolas un Baložu vidusskolas skolēni Marta Laine Lāce, Laine Nemiro un Mārtiņš Dombrovskis. MALAČI!

Latvijas izlasi uz Eiropas sacensībām pavadīja treneri – Andris Žilko, Eva Jākobsone un Guna Zvīgule.

 

Pēc lieliskas sacensību dienas un teicama finiša, VISI pelnījuši atpūtu. Gan vakara izklaides pasākumos, gan pastaigās pa Zadaru, gan apmeklējot Haus des Meeres Vīnē.

 

Labs darbiņš, kas padarīts! Eiropas vicečempioni atpūšas. 

 

 

Latvijas izlase Zadarā.

 

Haus des Meeres Vīnē. 

 

 

Haus des Meeres Vīnē.

 

Šogad "Jauno satiksmes dalībnieku forums" ir noslēdzies! Sirsnīgs paldies visiem tā dalībniekiem – gan skolēniem, gan skolotājiem!

 

Uz tikšanos "Jauno satiksmes dalībnieku forumā" nākamajā gadā!

 

Skatīts: 1407