Gājēji

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

 

Gājēji nedrīkst šķērsot ceļu, ja tas ir divvirziena ar četrām joslām un tuvumā nav gājēju pārejas. Kurā situācijā redzams šāds pārkāpums? Pieraksti uz lapiņas!

 

Gājēji nedrīkst šķērsot ceļu, ja ceļam ir sadalošā josla, vai vietās, kur uzstādīti nožogojumi. Kurā situācijā redzams šāds pārkāpums?  Pieraksti uz lapiņas!

 

Gājējiem ir aizliegts iziet uz ceļa, nepārliecinoties par to, vai netuvojas transportlīdzekļi un vai tas nav bīstami Kurā situācijā redzams šāds pārkāpums? Pieraksti uz lapiņas!

 

Ielu šķērsot ir atļauts tikai labi pārredzamās vietās. Attēlā redzama situācija, kurā gājējs to neievēro. Kura tā ir? Pieraksti uz lapiņas!

 

Gājējiem, ejot pa ietvi, jābūt uzmanīgiem un piesardzīgiem. Svarīgi ir visu laikus pamanīt un izdomāt kā jārīkojas. Vai tu pamanīju situāciju attēlā, kurā gājējam jābūt īpaši uzmanīgam? Kura tā ir? Pieraksti uz lapiņas!

 

Gājējiem jāatceras, ka ietve nav vieta rotaļām. Vai pamanīji attēlā situāciju, kurā redzami nedisciplinēti gājēji? Viņu rīcība rada problēmas gājējiem uz ietves. Kura tā ir? Pieraksti uz lapiņas!

 

Vai māki no pasažiera kļūt par gājēju? Ne visi prot pareizi izkāpt no auto. Pirmkārt, izkāpt no mašīnas vajadzētu uz ietves pusi, jo tā ir drošāk. Otrkārt, pirms durvju atvēršanas, jāpārliecinās, ka tas neapdraudēs un netraucēs citiem. Vai pamanīji kļūdainu rīcību attēlā? Kura tā ir? Pieraksti uz lapiņas!

 

Kādas bija tavas atbildes? Pareizi būtu 1., 8., 5., 7., 6., 2., 3. un 4. vai 1., 5., 8., 7., 6., 2., 3. un 4. Malacis, ja tavas atbildes sakrīt ar nosauktajām!

  Ja Tu labi padomāsi, tad noteikti atcerēsies vēl kādas situācijas, kurās gājēji rīkojas neapdomīgi un apdraud kopīgo ceļu satiksmi. Mācies no svešām kļūdām, jo tās reizēm ir pat smieklīgas! Ļoti grūti ir saskatīt savas kļūdas. Vai tev izdodas?

Atceries! Gudrie vienmēr mācās no citu labajiem darbiem! Vienmēr domā par savu drošību!

Skatīts: 8399