Velo Vapiņš

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Jaunajā mācību gadā ar interesantiem video materiāliem satiksmes drošības izglītībā ienāk CSDD projekts "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā". Tas nodrošina iespēju visiem Latvijas skolēniem apgūt ceļu satiksmes noteikumus un iegūt savā skolā velosipēda vadītāja apliecību. Jaunajos video sižetos aicinām velosipēdistus vairāk domāt par savu drošību, sadarbību, uzmanību un, protams, par satiksmes noteikumiem.

Oktobra video skaidro kārtību uz ceļa vai ielas vietās, kur velosipēdu ceļš ārpus krustojumiem šķērso brauktuvi. Bīstamību rada velobraucēju pārprastā vai neizprotamā rīcība, salīdzinot šo vietu ar gājēju pāreju, un turpinot ceļu, nepārliecinoties par drošību uz brauktuves. Aicinām noskatīties video un turpmāk to vienmēr ņemt vērā.

Atceries! Vietās, kur velosipēdu ceļš šķērso brauktuvi, nav tāda pati kārtība kā gājēju pārejās. Velosipēdistam pirms brauktuves ir jāapstājas, jādod ceļš uz brauktuves braucošajiem un tikai tad var turpināt ceļu.

Projekta finansējumu  nodrošina maksājumi no OCTA līdzekļiem, kurus ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” kontā ieskaita apdrošināšanas sabiedrības.

Skatīts: 717