Velo Vapiņš

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) 2019.gada 10.oktobrī Ludzas pilsētas ģimnāzijā pulcēja Ludzas un tuvējā reģiona 4.klašu audzēkņus, kas CSDD 2018./2019. mācību gadā aizsāktā vērienīgā mācību projekta “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” ietvaros atraktīvā pasākumā risināja uzdevumus, kas saistīti ar velosipēdistu drošību ceļu satiksmē. Bērniem tā bija iespēja pārliecināties par to, ko viņi līdz šim bija iemācījušies, un apgūt jaunas iemaņas un prasmes. Arī pedagogi, vērojot savu audzēkņu sniegumu, varēja izdarīt secinājumus par skolēnu zināšanu līmeni un jautājumiem, kuriem satiksmes drošības mācību procesā turpmāk jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotāja Ineta Misāne uzsvēra, ka mācību projekts gūst arvien lielāku ievērību ne tikai skolās, bet arī bērnu vecāku vidū. Pēc pedagoga aplēsēm projektu kā nozīmīgu pagājušajā mācību gadā vērtēja aptuveni 60% vecāku. Sākoties jaunajam mācību gadam, to vecāku skaits, kas izteikuši pārliecinošu vēlmi iesaistīt savus bērnus CSDD veloprojektā, pieaudzis līdz pat 80%.

CSDD projektā “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” mērķis ir veicināt sākumskolas audzēkņu mācību procesu ceļu satiksmes drošības jomā. Projektā sasniedzamais rezultāts - katrs skolēns, sākot ar 10 gadu vecumu, skolā mācās ceļu satiksmes noteikumus velosipēdu vadītājiem, nokārto vadītāja eksāmenu savā skolā un iegūt velosipēda vadītāja apliecību. Projekta pilns izklāsts atrodams mājas lapā www.berniem.csdd.lv.

Šādus izglītojošus pasākumus ar vecumam atbilstošu rotaļu elementiem CSDD šajā mācību gadā plāno visā Latvijā, uzrunājot skolēnus vecumā, kad tie ceļu satiksmē ir vismazāk aizsargātās grupas dalībnieki.

Katrs pasākuma dalībnieks saņēma piemiņas balviņas kā ierosmi iesākto procesu turpināt katrā skolā, katrā klasē un katram bērnam.

Nākamais mācību pasākums notiks 5.novembrī Jaunjelgavas vidusskolā.

Aicinām Zemgales reģiona skolas pieteikties dalībai pasākumā pa tālruni 26 674 638 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Skatīts: 772