Pasažieri

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Ja iedomājamais par pasažieriem, tad prātā nāk autobuss, trolejbuss vai tramvajs. Jā, tie ir pasažieru sabiedriskie transportlīdzekļi.

Gaidīt pasažieru sabiedrisko transportlīdzekli atļauts tikai uz iekāpšanas laukumiem, bet, ja to nav, - uz ietves vai nomales.

 

Tramvaja pieturās, kur nav iekāpšanas laukumu, uziet uz brauktuves, lai iekāptu tramvajā, drīkst tikai tad, kad tramvajs pilnīgi apstājies. Pēc izkāpšanas no tramvaja gājējiem brauktuve tūlīt ir jāatbrīvo.

 

 

Autobusa vai trolejbusa pasažieriem atļauts iekāpt un izkāpt no tā tikai pēc tam, kad transportlīdzeklis pilnīgi apstājies. Tas jādara no ietves, iekāpšanas laukuma vai nomales puses. Ja no ietves, iekāpšanas laukuma vai nomales puses iekāpt vai izkāpt no tā nav iespējams, to drīkst izdarīt no brauktuves puses. Te gan jāņem vērā, ka pirms tam jānovērtē drošība un vai tas  nerada traucējumus citu transportlīdzekļu braukšanai.

 

Pasažieriem, kuru sēdvietas aprīkotas ar drošības jostām, braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem.

 

Pasažieriem aizliegts:

braukšanas laikā traucēt transportlīdzekļa vadītāju vai novērst viņa uzmanību;

atvērt braucoša transportlīdzekļa durvis;

atvērt apturēta transportlīdzekļa durvis, ja tas apdraud ceļu satiksmes drošību vai traucē citus ceļu satiksmes dalībniekus;

bāzt ārā pa atvērto logu galvu, rokas, u.c.

 

 

Skatīts: 2094