Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Krustojumu šķērsošana

Vienmēr jāatceras! Vietās, kur velosipēdu vadītāju braukšanas trajektorijas krustojas ar pārējo transportlīdzekļu braukšanas trajektorijām un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, velosipēdu vadītāji drīkst turpināt braukt ja:

  • novērtējuši attālumu līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas,
  • novērtējuši to braukšanas ātrumu;
  • pārliecinājušies par drošību.

 

Kā velosipēdisti šķērso krustojumus?

Ja velosipēdists brauc pa brauktuvi (velo joslu), un nolēmis braukt taisni vai nogriezties pa labi - velosipēdists brauc pēc iespējas tuvāk brauktuves malai un, nosakot krustojuma šķērsošanas priekšrocības, kopā ar pārējiem transportlīdzekļiem veic šo manevru.

Gadījumā, ja velobraucējs pārvietojas pa ietvi un vēlas krustojumu šķērsot taisni, tad jārīkojas sekojoši: 

regulējamā krustojumā to var darīt pie atļaujošā luksofora signāla braukšus, bet netraucējot gājēju plūsmai;

neregulējamā krustojumā – pirms brauktuves šķērsošanas velosipēdu vadītājiem laikus jāsamazina braukšanas ātrums un, ja tas nepieciešams ceļu satiksmes drošībai, jāaptur velosipēds. Šķērsojot brauktuvi, velosipēdu vadītājiem jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu un jādod ceļš transportlīdzekļiem, kas brauc pa šķērsojamo ceļu.

      

Kreisais pagrieziens ir sarežģīts manevrs!

Kā kreisais pagrieziens vai apgriešanās braukšanai pretējā virzienā veicama apdzīvotās vietās.

Pirms nogriešanās pa kreisi vai apgriešanās braukšanai pretējā virzienā krustojumos velosipēda vadītājam jāizvērtē:

  • ceļa veids (vienvirziena, divvirzienu, joslu skaits, atļautie braukšanas virzieni tajās u. tml.),
  • satiksmes intensitāte.

Kreisā pagrieziena veikšanai jāizvēlas drošākais manevra veikšanas veids tā, lai neradītu satiksmei bīstamas situācijas. Velosipēda vadītājam brauktuvju krustošanās vieta jāšķērso pa brauktuvju labo malu, dodot ceļu tajā pašā virzienā taisni braucošajiem transportlīdzekļiem un tiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kam saskaņā ar braukšanas noteikumiem krustojumos ir priekšroka.

Pilsētās uz ceļiem, kur ceļu satiksme notiek divos virzienos un ir viena josla katrā virzienā, nogriešanās pa kreisi vai apgriešanās braukšanai pretējā virzienā veicama arī no kreisā malējā stāvokļa (viduslīnijas), kas ieņemts uz brauktuves.

 Ja braukšanai attiecīgajā virzienā ir divas joslas un braukšanai pa kreisi iekārtota atsevišķa josla, nogriešanās pa kreisi vai apgriešanās braukšanai pretējā virzienā veicama arī no kreisās malējās joslas labās malas.

             

Nogriezties pa kreisi vai apgriezties braukšanai pretējā virzienā apdzīvotās vietās ārpus krustojumiem velosipēda vadītājam atļauts no brauktuves labās malas, bet uz ceļiem, kur ceļu satiksme notiek divos virzienos ar vienu joslu katrā virzienā, – arī no kreisā malējā stāvokļa, kas ieņemts uz brauktuves.

 

Ja velosipēdists ir nepieredzējis, vienmēr ir iespēja šķērsot krustojumu kā gājējam, stumjot velosipēdu pie rokas.


 

Kā kreisais pagrieziens vai apgriešanās braukšanai pretējā virzienā veicama ārpus apdzīvotās vietām.
 
Nogriezties pa kreisi vai apgriezties braukšanai pretējā virzienā velosipēda vadītājam atļauts tikai no brauktuves labās malas (labās nomales), dodot ceļu tajā pašā virzienā un pretim braucošajiem trans­portlīdzekļiem.
Skatīts: 10726