Ieeja

Pasažieri, uzmanīgi atveriet durvis!

Pasaulē ir daudz cilvēku un viņi grib kaut kur nokļūt. Daudzi no viņiem iet kājām, daudzi brauc – ar mašīnām un riteņiem, autobusiem un vilcieniem. Visi traucas uz visām pusēm, citi ātrāk, citi lēnāk. Tādēļ, jo īpaši svarīgi ir vienmēr atcerēties par drošību. Personīgajos transportlīdzekļos visi lieto drošības jostas, kas pasargā brīdī, ja nākas strauji bremzēt vai izvairīties no bīstamas situācijas. Bet, vai esam pievērsuši uzmanību tam, cik droši mēs iekāpjam vai izkāpjam no automašīnas? Daudz tiek runāts par to kā iekāpt un izkāpt no tramvaja. Protams, tramvaja pieturas ir īpašas vietas, jo pasažieriem nākas šķērsot brauktuvi dodoties uz vai no tramvaja. Vienlīdz būtiski ir noskaidrot drošības jautājumus pasažieriem automašīnās:
Durvis drīkst atvērt tikai tad, ja auto ir pilnībā apturēts un esam pārliecinājusies, ka atvērtās durvis neapdraudēs līdzās esošos cilvēkus un transportlīdzekļus;
No auto droši ir izkāpt ietves pusē, jo no pasažiera uzreiz pārtapsiet par gājēju uz ietves;
Ja no ietves vai ceļa nomales puses iekāpt vai izkāpt nav iespējams, to drīkst izdarīt no brauktuves puses. Te gan jāņem vērā, ka pirms tam jānovērtē drošība un vai tas nerada traucējumus citu transportlīdzekļu braukšanai.

Konkursa “Gribu būt mobils” komandas nodod pieredzi jaunākajiem

2018.gada 13. februārī Preiļu 1.pamatskolā notika konkursa “Gribu būt mobils” priekšpēdējais pusfināla posms - šoreiz Latgales reģionam.

Preiļu reģiona pusfināla posmā 1. un 2. vietu ieguva komandas no Ilūkstes 1. vidusskolas -”Naiki” (246 punkti) un “Bultas 007” (245 punkti), konsultējošais skolotājs Viktors Jasiņavičs. 3. vietu ieguva komanda “Eversmuiža-2” no Ciblas vidusskolas (236 punkti), konsultējošā skolotāja Renāte Mikaskina.

Konkursā piedalījās komandas “Eversmuiža-1” un “Eversmuiža-2” no Ciblas vidusskolas, “Zemgale” un “Viktoria” no Zemgales vidusskolas, “Pikseļi” un “Viktorija” no Salienas vidusskolas, “'Spidometrs” no Gaigalavas pamatskolas, “Naiki” un “Bultas 007” no Ilūkstes 1.vidusskolas un “Ceriņi” no Daugavpils Centra vidusskolas.

Visus rezultātus pa posmiem varat apskatīties: . http://ejuz.lv/hpb

 Diemžēl ziemas sezonai raksturīgā gripas sezona ietekmēja gan konkursa norises vietu, gan dalībnieku skaitu komandās. Paldies komandai “Viktorija”, kura turpināja cīņu konkursā arī 3 cilvēku sastāvā. Paldies visiem dalībniekiem un konsultējošajiem skolotājiem par dalību konkursā un paldies Preiļu 1.pamatskolai par uzņemšanu.

 Pusfinālā dalībnieki apliecināja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības jautājumos un analizēja CSDD informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI!”, piedāvājot savus papildinājumus un ieteikumus organizatoriem. Mājas uzdevums komandas bija rosinājis janvārī rīkot skolās kampaņu “REDZI – PAREDZI!”. Vairākas komandas mājas darba ietvaros jaunākiem skolas biedriem skaidroja satiksmes drošības jautājumus, kopā analizēja tos un dalījās ar savu pieredzi un novērojumiem uz ielām un ceļiem. Vairākas komandas piedāvāja savu saukļus, kas varētu papildināt esošo kampaņu – Redzi bedri - Paredzi apdraudējumu vai Redzi ceļa zīmi - Paredzi situāciju u.c.

 Pēdējais pusfināla posms notiks 15.02.2018,  plkst. 11.00 Kusas pamatskolā, Skolas iela 3, Kusa, Aronas pag. Madonas nov.

 Apsveicam visas 70 pusfinālā iekļuvušās komandas un pateicamies visām komandām, kuras ir piedalījušās šī gada konkursa „Gribu būt mobils” neklātienes posmā.

Fināla sacensībās pirmās vietas ieguvēja komanda saņem galveno balvu – ceļojumu biroja dāvanu karti izglītojošam ceļojumam 1800 EUR vērtībā. Arī fināla otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems ceļojumu biroja dāvanu karti, bet veiksmīgos konkursa neklātienes kārtas un visus klātienes septiņu pusfinālu dalībniekus gaida stilīgas balvas.

 

 

 

Vecāki ar savu piemēru bērniem māca kā kļūt par satiksmes dalībnieku

Ļoti svarīgs vecāku uzdevums ir iemācīt bērniem kā savu aktivitāti un zināšanas, uzmanību un apdomību izmantot ikdienā uz ielas un ceļa, rūpējoties par savu un citu drošību. Jāatceras, ka bērns vislabāk mācās darot, un tieši vecāku atbildīga rīcība uz ielas veicina un palīdz izkopt bērnā drošai satiksmei nepieciešamās iemaņas un prasmes.

 Lai gan bērnu drošība arvien bijusi svarīga, atkal un atkal bērni cieš satiksmes negadījumos un dara uz ielas bīstamas lietas.

Kopš agras bērnības vecāki cenšas pasargāt bērnu no nevēlamām darbībām, atkal un atkal sakot – nedrīkst, neaiztiec, neskrien... bet svarīgāk ir parādīt pozitīvo piemēru, vēlamo rīcības modeli negatīvā piemēra un vienkārša aizlieguma vietā. Bērniem ir jāmācās – kā rīkoties pareizi un kāpēc tas ir pareizi, saskatot noteikumos loģiku un likumsakarības. Bērniem jāzina, kā būt apzinīgam un pasargātam satiksmes dalībniekam - nedarīt pāri otram un pasargāt sevi, būt aktīvam un iekļauties vidē.

 

CSDD atgādina, ka vecākiem kopīgā sarunā ar bērnu jānoskaidro:  

  • satiksme ir kā vienots veselums, ko veido ceļš, gājēji un braucēji;
  • kā kļūt par aktīvu drošas satiksmes dalībnieku:
    • prast orientēties uz ceļa,
    • pareizi uzvesties uz ielas,
    • prast izvēlēties droši šķērsot ielu,
    • kā iekāpt, izkāpt un braukt transporta līdzekļos u.c.

Konkursa “Gribu būt mobils” pusfinālā Kandavā par uzvaru cīņa bija sīva

Ceturtdien, 01.februārī, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā notika konkursa „Gribu būt mobils” Tukuma reģiona pusfināls. Šajā pusfinālā tikai ar 1 punkta pārsvaru uzvaru izcīnīja komanda “Benzīngalvas” no Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas (274.5 punkti) konsultējošā skolotāja Maija Kesenfelde, 2.vietā atstājot komandu “4bikes” no Talsu sākumskolas (273.5 punkti), konsultējošā skolotāja Sandra Zvirgzdiņa, savukārt 3. vietā ierindojās komanda “Kandavid8a” no Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas (270 punkti), konsultējošā skolotāja Seila Šenberga.
Visus rezultātus pa posmiem var apskatīties http://ejuz.lv/hpb.
Konkursa „Gribu būt mobils” piektajā pusfinālā Tukuma reģionā piedalījās: komandas „ČILLĪŠI” no Penkules pamatskolas, "Čiki pikstini" no Pumpuru vidusskolas, „4bikes” un „X-treme team” no Talsu sākumskolas, „Septiņi susliki” no Zantes pamatskolas, „Baltie tīģeri” no Tukuma 3. pamatskolas, “Aģenti 007” no Bēnes vidusskolas, “Gaismiņas” no Irlavas vidusskolas un mājinieku komandas „Benzīngalvas” un „Kandvid8a” no Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas.
Talsu sākumskolas skolotāja Sandra Zvirgzdiņa atzīsts, ka jau otro reizi Talsu skolai pietrūkst vien solis līdz uzvarai. Ir sāpīgi katru gadu būt otrajiem, bet tas ir reizē arī dzinulis nākamajā gadā startēt pārliecinošāk. Tā kā skolā mācās skolēni līdz 6.klasei, katru gadu konkursam jāveido jauna komanda, pieredzi guvušie skolēni mācības turpina jau citā skolā. Skolotāja ar bērniem satiksmes drošības jautājumus apgūst papildnodarbībās un īpaši gatavojas, lai startētu CSDD rīkotajos konkursos. Sandra Zvirgzdiņa atzinīgi novērtē CSDD izglītības projektus, jo bērniem ir īpaša motivāciju mācīties satiksmes noteikumus, jo zināšanas tiek novērtētas, savukārt skolotajiem ir iespēja sistemātiski papildināt savas satiksmes noteikumu zināšanas.
Pusfinālā dalībnieki apliecināja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības jautājumos un analizēja CSDD informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI. Mājas uzdevums komandas bija rosinājis janvārī rīkot savās skolās kampaņu “REDZI – PAREDZI!”. Skolēni veidoja savus video un audio klipus vienaudžiem par bīstamām vietām skolu tuvumā. Pumpuru vidusskolas komanda savā kampaņas “REDZI – PAREDZI!” klipā par atstarotāju lietošanu ietvēra dramatiskus skatus – sniegavīrs bija neredzamais gājējs, kas pāragri gāja bojā, bet atstarotājus lietojošie gājēji sveiki un veseli turpināja ceļu.
Paldies visiem dalībniekiem un konsultējošajiem skolotājiem un liels paldies Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolai par jauko uzņemšanu.
Nākamais pusfināls Preiļu reģionam notiks 13.02.2018. un gripas epidēmijas karantīnas dēļ par norises vietu informācija sekos.
Fināla sacensībās pirmās vietas ieguvēja komanda saņem galveno balvu – ceļojumu biroja dāvanu karti izglītojošam ceļojumam 1800 EUR vērtībā. Arī fināla otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems ceļojumu biroja dāvanu karti, bet veiksmīgos konkursa neklātienes kārtas un visus klātienes septiņu pusfinālu dalībniekus gaida stilīgas balvas.

Komanda Jautrie pūčulēni no Ērģemes pamatskolas uzvar Limbažos

 
Limbažu 3.vidusskolā 30. janvārī notika konkursa „Gribu būt mobils” ceturtais pusfināls, pulcinot kopā Vidzemes komandas. Uzvaras laurus plūca komanda “Jautrie pūčulēni” no Ērģemes pamatskolas (355,5 punkti) konsultējošā skolotāja Agija Reiniece, 2.vietas ieguvēji ir komanda “Pāle” no Pāles pamatskolas (333,5 punkti), konsultējošā skolotāja Dace Bērziņa un 3. vieta komandai “Ķazis” no Rūjienas vidusskolas (285,5 punkti), konsultējošā skolotāja Ina Plauka.
Visus rezultātus pa posmiem varat apskatīties http://ejuz.lv/hpb.
Limbažu 3. vidusskolas skolotāja Kerija Meiluna visu konkursa laiku aktīvi līdzdarbojusies, jo pašai vēl nav autovadītāja apliecības. Skolotāja stāsta, ka ceļu satiksmes noteikumus tā ļoti nopietni mācīties uzsākusi kopā ar skolēniem un, piedaloties konkursā, ar audzēkņiem vienojusies – ja komanda iekļūs finālā, skolotāja dosies mācīties, lai iegūtu automobiļu vadītāja apliecību. Bērni daudzas stundas pavadīja apgūstot zināšanas, tomēr šogad komanda neiekļuva finālā. Kā saka paši skolēni: “Esam 6.klases skolēni un mūsu mērķis - nākošajā gadā komandai jāiekļūst finālā un skolotājai jāiegūst vadītāja apliecība.”
Konkursa „Gribu būt mobils” ceturtajā pusfinālā Valmieras reģionā piedalījās: komandas “Piecas kalošas” un “Absolut velo” no Limbažu 3.vidusskolas, komandas “Zibenīgās” un “Pāle” no Pāles pamatskolas, komandas “Spicie1” un 'Asie pipari” no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas, komandas “Mobilie zinātnieki” un “Ķazis” no Rūjienas vidusskolas, “Jautrie pūčulēni” no Ērģemes pamatskolas un “Griffindor” no Valmieras 2. vidusskolas.
Pusfinālā dalībnieki apliecināja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības jautājumos un analizēja CSDD informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI. Mājas uzdevums komandas bija rosinājis janvārī rīkot savās kolās kampaņu “REDZI – PAREDZI!”. Skolēni veidoja savus video un audio klipus vienaudžiem par bīstamām vietām skolu tuvumā. Tā kā skolas neatrodas lielās pilsētās, skolēni savās kampaņas “REDZI – PAREDZI!” aktivitātēs skaidroja satiksmes drošības jautājumus uz lauku ceļiem, uzsvaru liekot uz atstarotāju lietošanas nepieciešamību.
Paldies visiem dalībniekiem un konsultējošajiem skolotājiem un liels paldies Limbažu 3. vidusskolai par jauko uzņemšanu.
Nākamais pusfināls Tukuma reģionam notiks Kandavā: 01.02.2018, plkst. 11.00 Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā, Skolas 10, Kandava.
Fināla sacensībās pirmās vietas ieguvēja komanda saņem galveno balvu – ceļojumu biroja dāvanu karti izglītojošam ceļojumam 1800 EUR vērtībā. Arī fināla otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems ceļojumu biroja dāvanu karti, bet veiksmīgos konkursa neklātienes kārtas un visus klātienes septiņu pusfinālu dalībniekus gaida stilīgas balvas.

Bauskas reģiona pusfinālā uzvar Jaunogres vidusskola

2018.gada 23. janvārī Bauskas Valsts ģimnāzijā konkursa „Gribu būt mobils” trešajā pusfinālā godalgotās vietas ieguva divas komandas no Jaunogres vidusskolas - 1.vieta komandai „“Just do it” (388,5 punkti) un 3. vieta komandai “Constellation” (268,5 punkti), konsultējošā skolotāja Jeļena Bobrova. 2.vietas ieguvēji ir komanda no Ozolnieku vidusskolas “Tālbraucēju Akadēmija” (290,5 punkti), konsultējošā skolotāja Ieva Grundmane. Šajā pusfinālā 4. vietā divas Valsts ģimnāzijas - komanda “Lieliskais piecinieks” (Bauskas Valsts ģimnāzija) un komanda “Karstie riteņi” (Jēkabpils Valsts ģimnāzija), kuru rezultāts 224,5 punkti - precizitāte kā aptiekas svariem. Visus rezultātus pa posmiem varat apskatīties šeit  http://ejuz.lv/hpb

Pusfinālā dalībnieki apliecināja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības jautājumos un analizēja CSDD informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI!”, piedāvājot savus papildinājumus un ieteikumus organizatoriem. Mājas uzdevums komandas bija rosinājis janvārī rīkot skolās  kampaņu  “REDZI – PAREDZI!”. Skolēni veidoja savus video un audio klipus vienaudžiem par bīstamām vietām skolu tuvumā un pilsētas ielās, skolēni iesaistījās atstarotāju gatavošanā, mudinot ikvienam tos lietot.

Konkursa „Gribu būt mobils” trešajā pusfinālā Bauskas reģionā piedalījās: “Leģendārais piecinieks” no Bauskas Valsts ģimnāzijas, “Tālbraucēju Akadēmija” no Ozolnieku vidusskolas, “VIP Platone” no Vircavas vidusskolas Platones filiāles, “Just do it” un “Constellation” no Jaunogres vidusskolas, “Karstie riteņi” un “Motoriņi” no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, “Bauskas BJC Velopulciņš” no Bauskas Bērnu un jauniešu centra, “Fantastiskās” no Aizupes pamatskolas un “Queens” no Svētes pamatskolas.

Paldies visiem dalībniekiem un konsultējošajiem skolotājiem un liels paldies Bauskas Valsts ģimnāzijai par jauko uzņemšanu.

Nākamais pusfināls Limbažos: 30.01.2018, plkst. 11.00 Limbažu 3.vidusskolā, Parka iela 38, Limbaži.

Fināla sacensībās pirmās vietas ieguvēja komanda saņem galveno balvu – ceļojumu biroja dāvanu karti izglītojošam ceļojumam 1800 EUR vērtībā. Arī fināla otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems ceļojumu biroja dāvanu karti, bet veiksmīgos konkursa neklātienes kārtas un visus klātienes septiņu pusfinālu dalībniekus gaida stilīgas balvas.

 

Konkursa “Gribu būt mobils” Liepājas reģionā atkārtoti uzvar Popes pamatskola

Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiālē noslēdzās konkursa „Gribu būt mobils” otrais pusfināls  Liepājas reģiona komandām. Uzvaru guva komanda „Lieliskais 4-nieks” no Popes pamatskolas, konsultējošā skolotāja Inta Skuja.  Komanda piedāvā satiksmes drošības jautājumus skaidrot vēl un vēl, jo viņu devīze ir  - Nepieciešamais neapnīk! 2.vietu ieguva komanda „„Ašie velobraucēji” no Brocēnu vidusskolas, konsultējošā skolotāja Anete Milta un 3.vietu izcīnīja komanda, „Kuldīdznieki” no Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas, konsultējošā skolotāja Līga Zeidaka. Visus rezultātus pa posmiem varat apskatīties http://x8.lv/tid

 

Liepājas reģiona pusfinālā piedalījās: Nīcas brašuļi (Nīcas vidusskola), Kuldīdznieki (Kuldīgas Alternatīvās sākumskola), Skrunda-3 un Skrunda-5  (Skrundas vidusskola), Milka  (Ventspils 2.vidusskola), Lieliskais 4-nieks (Popes pamatskola), Mobilais Dragonlore (Rucavas pamatskola) un Ašie velobraucēji (Brocēnu vidusskola).

     Arī šajā pusfinālā dalībnieki apliecināja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības jautājumos, iesaistījās stafetē, risināja interaktīvus uzdevumus un demonstrēja mājas darbu- analīzi par informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI!”. Katra komanda piedāvāja savu skatījumu par tēmu, bet uzvarētāju komanda pat ierosināja jaunu kampaņas saukli ”Nepieciešamais neapnīk” un ļoti uzskatāmi parādīja, cik svarīgi ir atkārtoti runāt ar saviem vienaudžiem par drošību ceļu satiksmē.

 Kuldīgas alternatīvās sākumskolas skolotāja Sandra Poriņa pēc Liepājas reģiona konkursa pusfināla pauda savu gandarījumu un vērtējumu: ”Basketbolisti parasti saka - „Es mīlu šo spēli”, un man jāsaka, ka es mīlu šos konkursus, jo daudzu gadu garumā tie ir aizraujoši un šogad jo īpaši, jo ir interesanti jauni un kompetencēs balstīti uzdevumi.”

 Izsakām pateicību visiem dalībniekiem un konsultējošajiem skolotājiem un liels paldies  Kuldīgas alternatīvās sākumskolas Padures filiālei par silto un sirsnīgo uzņemšanu.

 Nākamais pusfināls 23.01.2018 Bauskas Valsts ģimnāzijā, kur tiksies Bauskas reģiona labākās komandas.

 Fināla sacensībās pirmās vietas ieguvēja komanda saņem galveno balvu – ceļojumu biroja dāvanu karti izglītojošam ceļojumam 1800 EUR vērtībā. Arī fināla otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems ceļojumu biroja dāvanu karti, bet veiksmīgos konkursa neklātienes kārtas un visus klātienes septiņu pusfinālu dalībniekus gaida stilīgas balvas.

Konkursa “Gribu būt mobils” Rīgas pusfinālā uzvar Baložu vidusskolas komanda ”Baložu vidusskola”

 

2018. gada 16. janvārī Motormuzejā notika konkursa „Gribu būt mobils” pusfināls. Skolēni rādīja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības jautājumos, iesaistījās ceļa zīmju stafetē, interaktīvos uzdevumos un demonstrēja mājas darbu par CSDD informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI!”. Mājas darba mērķis bija pievērst uzmanību gājēju potenciāli iespējamām riska situācijām pilsētās un iepazīstināt skolēnus ar bīstamu situāciju priekšvēstnešiem. Visos pusfināla kontrolpunktos bija jāizmanto savas teorētiskās zināšanas un neatņemama sastāvdaļa bija arī radošā pieeja. Veiksmīgam startam noderēja gan saliedēts komandas gars, gan spēja individuāli parādīt labu sniegumu.

 Rīgas pusfinālā 1.vietu ieguva komanda „Baložu vidusskola”, konsultējošais skolotājs Andris Žilko. Komanda ieguva 356.5 punktus, neskatoties uz to, ka pusfinālā piedalījās tikai 3 komandas dalībnieki.  2.vietu ieguva komanda „Ceļu ABC” no Rīgas 21. vidusskolas, konsultējošā skolotāja Jelena Kozlovska. 3.vietu izcīnīja komanda „Labākie rajonā” no Rīgas 66.specializētās vidusskolas, konsultējošā skolotāja Inita Purmale. Visus rezultātus pa posmiem varat apskatīties http://www.gribubutmobils.lv/rezultati/.

 

Paldies visiem dalībniekiem un Rīgas Motormuzejam par radošo gaisotni un siltu uzņemšanu. 2017./2018. mācību gadā labākas Rīgas reģiona komandas – Baložu vidusskola un Mobilie (Balošu vidusskola), Labākie rajonā (Rīgas 66.speciālā vidusskola), Ceļu ABC (Rīgas 21. vidusskola), Ādaži-6.d-5 un Ādaži-7.c-1 (Ādažu vidusskola), Ātrie un uzmanīgie (Rīgas 54. vidusskola), Ķieģelis (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Superzvaigznes (Rīgas 34. vidusskola) un Supermeitenes (Rīgas Imantas vidusskola).

 Kurzemes puses komandas 18. janvārī tiekas Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiālē, "Pagastmāja", Deksne, Padures pagasts. 

Fināla sacensībās pirmās vietas ieguvēja komanda saņem galveno balvu – izzinošu un izglītojošu ceļojumu 1800 EUR vērtībā. Arī fināla otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems ceļojumu biroja dāvanu karti, bet veiksmīgos konkursa neklātienes kārtas un visus klātienes septiņu pusfinālu dalībniekus gaida stilīgas balvas.

Rīgas Motormuzejā notiks pirmais „Gribu būt mobils” pusfināls

Sākot ar 2018. gada 16.janvāri turpināsies konkurss „Gribu būt mobils” un septiņos reģionālos pusfinālos tiksies reģionu desmit labākās komandas (ne vairāk kā divas komandas no vienas skolas). Septiņi pusfināli visā Latvijā turpināsies līdz 15. februārim, bet martā Latvijas 6. - 8. klašu skolēnu pašas zinošākās 2017./2018. mācību gada satiksmes drošības komandas mērosies spēkiem lielajā finālā.

Novēlām visiem Gribu būt mobils pusfinālistiem laimīgu Jauno gadu un veiksmi, piedaloties konkursa „Gribu būt mobils” pusfinālos!

 

Rīgas pusfinālā piedalīsies sekojošas komandas:

Baložu vidusskola

Baložu vidusskola

Labākie rajonā

Rīgas 66.speciālā vidusskola

Ceļu ABC

Rīgas 21.vidusskola

Ādaži-6.d-5

Ādažu vidusskola

Ātrie un uzmanīgie

Rīgas 54. vidusskola

Ādaži-7.c-1

Ādažu vidusskola

Ķieģelis

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

Superzvaigznes

Rīgas 34.vidusskola

Mobilie

Baložu vidusskola

Supermeitenes

Rīgas Imantas vidusskola

 

Pusfinālu norises vietas un laiki:

Rīgā: 16.01.2018, plkst. 10.00 Rīgas Motormuzejā, S.Eizenšteina ielā 8, Rīga;

Padurē: 18.01.2018, plkst. 11.00 Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiālē, "Pagastmāja", Deksne, Padures pagasts;

Bauskā: 23.01.2018, plkst. 11.00 Bauskas Valsts ģimnāzijā, Uzvaras iela 10, Bauska, Bauskas novads;

Limbažos: 30.01.2018, plkst. 11.00 Limbažu 3.vidusskolā, Parka iela 38 Limbaži;

Kandavā: 01.02.2018, plkst. 11.00 Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā, Skolas 10, Kandava;

Daugavpilī: 13.02.2018, plkst. 11.00 Daugavpils centra vidusskolā, Kandavas 17, Daugavpils

Kusā: 15.02.2018, plkst. 11.00 Kusas pamatskolā, Skolas iela 3, Kusa, Aronas pag. Madonas nov.

Katrs pusfināla dalībnieks pārbaudīs savas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas un, veicot dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumus, pārliecināsies, ka zināšanas ir ļoti nepieciešamas reālām un teorētiski iespējamām dzīves situācijām.

Apsveicam visas 70 pusfinālā iekļuvušās komandas un pateicamies pedagogiem par ieguldīto darbu satiksmes drošības jautājumus zinošu skolēnu sagatavošanā!

2017./2018. mācību gada konkursa “Gribu būt mobils” galvenā balva –komandai izglītojošs un izzinošs ceļojums 1800 EUR vērtībā. Finālā otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems dāvanā iespēju kopīgi doties aizraujošā ceļojumā, bet visus klātienes sacensību dalībniekus gaida stilīgas balvas.

CSDD aicina pedagogus mācīt ceļu satiksmes noteikumus un organizēt velosipēdistu eksamināciju skolā

 
 
Ik gadus nepilni 13 tūkstoši topošo velosipēdistu vēlas pārbaudīt savas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas un iegūt savu pirmo vadītāja apliecību. Pēc sekmīgi nokārtota eksāmena, katru gadu apmēram 9 tūkstoši jaunu velobraucēju ir gatavi būt atbildīgi velosipēdisti.

Pieredze rāda, ka dažu atsevišķu velobraucēju attieksme un pārgalvība ik gadu rada papildus spriedzi uz ceļa un konfliktsituācijas ar pārējiem satiksmes dalībniekiem. Tas rezultējas arī ceļu satiksmes negadījumu statistikā. 2017. gada 11 mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 11 (2016. gadā – 7), bet ievainoti 535  (2016. gadā – 576) velobraucēji.

Diemžēl,  būtiska problēma, kas traucē kopīgajā ceļu satiksmē – bieži satiksmes dalībnieki savā starpā nesaprotas. Gājēji dusmojas uz autovadītājiem, autovadītāji uz velobraucējiem, savukārt velobraucējiem šķiet, ka ar viņiem satiksmē neviens nerēķinās. Jāatzīst, ka patiesība ir pa vidu. Pašlaik saskaramies ar to, ka katras satiksmes dalībnieku grupas tēlu var pamatīgi sabojāt pat viens karstgalvis, izraisot nevajadzīgus konfliktus vai negadījumus. Tāpēc konkrēto satiksmes dalībnieku grupas pašcieņas jautājums ir nepieļaut, ka atsevišķi pārgalvji grauj iespaidu par visiem kopumā.
Lai skolēni jau no mazotnes izprastu satiksmes drošības jautājumus un augtu par atbildīgiem satiksmes dalībniekiem, CSDD aicina skolas un ikvienu pedagogu – mācīsim skolēniem ceļu satiksmes noteikumus un palīdzēsim bērniem augt par disciplinētiem gājējiem un velosipēdu vadītājiem. Kvalitatīvi apgūtu satiksmes noteikumu zināšanu apliecinājums ir skolā nokārtots pirmais valsts eksāmens - velosipēdu vadītāju eksāmens un iegūta pirmā vadītāja apliecība jau 10 gadu vecumā.
Arī 2018. gadā CSDD mudina skolas mācību procesu organizēt tā, lai skolēni velosipēdu vadītāju eksāmenu varētu kārtot skolā un eksamināciju veiktu skolas pedagogi. Tā, skola pati varētu plānot gan gatavošanos eksāmenam, gan pašu eksamināciju. CSDD ir izveidojusi sistēmu, kas ļauj arī skolas pedagogiem novadīt eksāmenu. CSDD, savukārt, nodrošinās, lai skolēni, kas sekmīgi noslēgs eksāmenu, skolā saņemtu velosipēdu vadītāju apliecības.
Atbildīga attieksme pret savu un līdzcilvēku veselību un dzīvību jāizkopj jau no mazotnes.

Ielogojies vai izveido kontu