Ieeja

CSDD aicina jauniešu mācīties satiksmes noteikumus

Satiksmes negadījumu statistika rāda bīstamu situāciju valstī - nepietiekami izglītoti jaunieši uz mopēdiem, motocikliem un velosipēdiem iekļūst negadījumos. Bieži redzam, ka jaunieši izturas vieglprātīgi svarīgās dzīves situācijas, pat tādās, kas saistītas ar viņu un līdzcilvēku veselību un dzīvību. Aizvien vairāk jauniešu pārgalvīgai rīcībai ir traģiski iznākumi. Daudzus jauniešus nevis nezināšana noved pie pārkāpumiem, bet negribēšana ievērot eksistējošās likuma prasības. Jaunieši savas tiesības pārzina labi, bet pienākumu nasta, kurus uzliek sabiedrības normas un likumdošana, viņiem šķiet lieka.
Šodien gan nav arī iespējams ne autoskolās, ne skolās jauniešiem apgūt mopēdu  vadītājiem nepieciešamās zināšanas. Tā jaunieši bez kvalitatīvas izglītības, ar stereotipisko domāšanu un „pūļa sindromu” bieži nokļūst bīstamās situācijās gan paši, gan viņu līdzcilvēki.
Ceļu satiksmes drošības direkcija 1. novembrī uzsāka konkursu vidusskolēniem “Gada jaunais autovadītājs”. Konkursa uzdevums ir audzināt zinošus, domājošus un likumam pakļāvīgus jauniešus.Pirmajās dienās kopš konkursa teorētiskās kārtas sākuma ar lielāko dalībnieku skaitu izcēlušās Zilupes un Vecumnieku vidusskolas, kā arī Liepājas Valsts tehnikums!
Pārējiem atgādinām — lai pretendētu uz bezmaksas satiksmes drošības apmācībām, teorētiskajā kārtā jāpiedalās vismaz trim pārstāvjiem no klases.
Savukārt, maksimālais dalībnieku skaits nav ierobežots — jo vairāk klasesbiedru atbildēs uz testa jautājumiem, jo lielākas izredzes klasei sasniegt labu rezultātu.
Konkurss “Gada jaunais autovadītājs″ tiek finansēts no OCTA prēmijām, to organizē Ceļu satiksmes drošības direkcija un Aģentūra Zebra.

Ielogojies vai izveido kontu