Ieeja

Pasažieri, uzmanīgi atveriet durvis!

Pasaulē ir daudz cilvēku un viņi grib kaut kur nokļūt. Daudzi no viņiem iet kājām, daudzi brauc – ar mašīnām un riteņiem, autobusiem un vilcieniem. Visi traucas uz visām pusēm, citi ātrāk, citi lēnāk. Tādēļ, jo īpaši svarīgi ir vienmēr atcerēties par drošību. Personīgajos transportlīdzekļos visi lieto drošības jostas, kas pasargā brīdī, ja nākas strauji bremzēt vai izvairīties no bīstamas situācijas. Bet, vai esam pievērsuši uzmanību tam, cik droši mēs iekāpjam vai izkāpjam no automašīnas? Daudz tiek runāts par to kā iekāpt un izkāpt no tramvaja. Protams, tramvaja pieturas ir īpašas vietas, jo pasažieriem nākas šķērsot brauktuvi dodoties uz vai no tramvaja. Vienlīdz būtiski ir noskaidrot drošības jautājumus pasažieriem automašīnās:
Durvis drīkst atvērt tikai tad, ja auto ir pilnībā apturēts un esam pārliecinājusies, ka atvērtās durvis neapdraudēs līdzās esošos cilvēkus un transportlīdzekļus;
No auto droši ir izkāpt ietves pusē, jo no pasažiera uzreiz pārtapsiet par gājēju uz ietves;
Ja no ietves vai ceļa nomales puses iekāpt vai izkāpt nav iespējams, to drīkst izdarīt no brauktuves puses. Te gan jāņem vērā, ka pirms tam jānovērtē drošība un vai tas nerada traucējumus citu transportlīdzekļu braukšanai.

Ielogojies vai izveido kontu